Ubezpieczenia domu i mieszkania

Szeroka oferta ubezpieczycieli, duża liczba dostępnych pakietów, zmieniające się co chwila promocje – to tylko niektóre problemy, które spotkasz na drodze, szukając ubezpieczenia domu i mieszkania. W gąszczu informacji łatwo się pogubić, dlatego tak ważna jest pomoc agenta. Nie pozwalamy naszym klientom błądzić po omacku. O ubezpieczeniach mówimy po ludzku i w przystępny sposób. Doradzamy, dobieramy odpowiednią polisę do potrzeb osób, które się do nas zgłaszają. Mamy świadomość, że ubezpieczenie domu to fundament bezpieczeństwa jego mieszkańców.

Oferujemy ubezpieczenia domu i mieszkania:

  • Od ognia i innych zdarzeń losowych
  • Od kradzieży z włamaniem, rozboju itp.
  • Assistance (bezpłatna pomoc fachowca w razie nagłej potrzeby)
  • Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

Ubezpieczenia domu i mieszkania – to musisz wiedzieć

Ubezpieczenia domu i mieszkania należą do grupy ubezpieczeń majątkowych. W zależności od tego, co chcemy ubezpieczyć i od czego, dzielimy ubezpieczenia majątkowe na:

Ubezpieczenie nieruchomości

Czyli elementów konstrukcyjnych oraz tzw. stałych elementów budynku np. ścian, okien, instalacji cieplnej, gazowej, wodno-kanalizacyjnej, całej elektryki w domu, mieszkaniu, ale i np. w garażu. Nasze nieruchomości możemy ubezpieczyć od ognia oraz innych zdarzeń losowych np. zalania, powodzi, huraganu, gradobicia, czy uderzenia pioruna itd.

Ubezpieczenie stałych elementów konstrukcji

Czyli tych elementów domu, lokalu mieszkalnego, czy garażu, które zostały zamontowane na stałe i nie da się ich usunąć bez użycia narzędzi. Dotyczy to zwłaszcza: wbudowanych mebli, kominków, wbudowanego sprzętu AGD, armatury sanitarnej, podwieszanych sufitów, oraz ścianek działowych, czy drzwi wraz z futrynami. Wszystkie te wymienione elementy można ubezpieczać zarówno od ognia i innych zdarzeń losowych, takich jak zalanie, czy uderzenie pioruna, jak również od aktów wandalizmu, dewastacji i kradzieży.

Ubezpieczenie ruchomości

Czyli wszelkich ruchomych elementów, wszystkiego tego, co bez większego trudu możemy przenieść, czy wynieść z domu lub mieszkania. Do ruchomości zaliczają się: meble, sprzęt RTV/AGD, oraz rzeczy osobiste. Ubezpieczając ruchomości, zwykle chcemy je chronić od kradzieży, zniszczenia w wyniku ognia i innych zdarzeń losowych, dewastacji oraz wandalizmu.

Ubezpieczenia nietypowych elementów

W tej kategorii zazwyczaj mieszczą się tzw. budowle na stałe związane z gruntem, takie jak garaże wolnostojące, altany, czy grille oraz panele fotowoltaiczne i kolektory słoneczne. Za dodatkową opłatą można je objąć ubezpieczeniem z polisy mieszkaniowej.

Ubezpieczenie domu w budowie

Ubezpieczać możemy również nieruchomości w budowie. Takie ubezpieczenie chroni naszą własność przed aktami wandalizmu (np. dewastacją, czy działalnością graficiarzy) oraz zdarzeniami losowymi (wspominanym wielokrotnie ogniem, powodzią, wichurami, wszelkiej maści żywiołami) i kradzieżami.

Ubezpieczenie OC domowników

To tzw. OC w życiu prywatnym, które obejmuje szkody, które domownicy wyrządzą osobom trzecim. Najczęściej wymienianymi przykładami takich zniszczeń są: zalanie sąsiada, szkody wyrządzone przez nasze dzieci poza domem oraz zniszczenia poczynione przez zwierzęta domowe.

OC najemcy

To ubezpieczenie, które możemy wykupić na wypadek szkód wyrządzonych przez lokatorów.

Assistance domowy

To rodzaj dobrowolnego ubezpieczenia, które przydaje się w nagłych wypadkach, gdy np. pęknie rura, albo zatrzasną się drzwi. W tych i innych sytuacjach będziemy mogli liczyć na bezpłatną pomoc fachowców, którą uzyskamy od razu, bez czekania na termin i zbędnych nerwów.